Strona domowa » Gospodarka » Zmiana w Zarządzie Tikkurila Polska S.A.

Zmiana w Zarządzie Tikkurila Polska S.A.

Od  1 lipca 2017 r. funkcję prezesa Zarządu, dyrektora generalnego Tikkurila Polska S.A. obejmie Remigiusz Skąpski, dotychczasowy dyrektor handlowy i wiceprezes Zarządu spółki. Zastąpi na stanowisku Aleksandra Truszczyńskiego, który  1 lipca br. powołany zostanie na stanowisko wiceprezesa Zarządu ds. administracyjnych i finansowych, dyrektora zakładu w Dębicy.

Remigiusz Skąpski z firmą Tikkurila związany jest od marca 2000 roku. Od blisko 15 lat sprawuje w spółce funkcje kierownicze w obszarach serwisu i szkoleń, wsparcia klienta, a także sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku na stanowisku dyrektora handlowego i członka Zarządu, a od 2014 roku w randze wiceprezesa Zarządu Tikkurila Polska SA. Stworzył pręż­nie działający zespół, który skutecznie realizuje swoje zadania, wspiera firmę w dynamicznym rozwoju i realizacji celów strategicznych.

Remigiusz Skąpski jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej), na której studiował w latach 1995-2000. W 2011 roku w ramach programu roz­woju kompetencji zarządczych i przywódczych ukończył „The Strategic Market Management for Leadership Programme” prowadzony przez University of Cambridge, Judge Business School oraz „Master of Sales Management” zorganizowany przez McHayes&Steward Group. W 2014 r. dołączył do grona absolwentów „The Strategic Leadership Academy” prowadzonej przez ICAN Institute przy współpracy z Harvard Business Publishing.

Prywatnie: żonaty, córka 12 lat. Zainteresowania: nurkowanie, fotografia. Najlepszy sposób na relaks: spędzanie czasu z rodziną.