Strona domowa » Turystyka » Z Rzeszowa latamy do Berlina

Z Rzeszowa latamy do Berlina

Port lotniczy w Rzeszowie – Jasionce powiększył swoją siatkę połączeń o kolejną europejską stolicę – Berlin. Od września bezpośrednie loty do stolicy Niemiec obsługują linie Ryanair – największy obecnie przewoźnik w Polsce. To już dziewiąta trasa z Rzeszowa, na której latają samoloty irlandzkiej linii lotniczej.

– Cieszymy się z uruchomienia przez Ryanair kolejnego połączenia z naszego lotniska – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.- Od 2 września br. w niespełna półtorej godziny można dostać się z Rzeszowa do Berlina Schoenfeld. Rozkład lotów pozwala zaplanować pełny weekendowy pobyt w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Liczymy, że z nowej trasy skorzysta również biznes.

Do 28 października loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Na sezon zimowy, w trakcie którego ruch lotniczy jest zwykle nieco mniejszy, Ryanair zaplanował dwie rotacje – w poniedziałek i  piątek.

-Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą – podkreślił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców zamieszkujących obszary w bliskiej odległości od lotniska w Jasionce. Samorząd Województwa jest większościowym udziałowcem spółki lotniskowej.

Oprócz otwartego połączenia, z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można obecnie dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Monachium (połączenie codzienne), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu. Połączenia obsługują: Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria. W 2015 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 645 tys. pasażerów.

Ryanair jest obecny w Rzeszowie od 2005 roku i do tej pory obsłużył ponad trzy miliony pasażerów z Podkarpacia oraz turystów odwiedzających ten region Polski. Mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia mogą wybierać spośród dziewięciu połączeń oferowanych przez Ryaniar z Rzeszowa.