Strona domowa » Kultura » Z dreszczykiem emocji

Z dreszczykiem emocji

351f5e87d4ecd5a602032baf9f3ecc00199a28318358002

Akcja „Śląskie Dni Kryminału” odbędzie się od 9 do 14 czerwca w Katowicach. Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach podejmuje różnorodne działania zmierzające do popularyzowania wiedzy wśród mieszkańców województwa śląskiego. Jest wśród nich cykl spotkań, wykładów, warsztatów i innych wydarzeń kulturalnych pod nazwą „Śląskie Dni Kryminału”.

W ramach akcji odbędzie się m.in.: spotkania autorskie: z Marcinem Melonem, autorem powieści sensacyjno-kryminalnej „Kōmisorz Hanusik”, z Krzysztofem Spadło,  autorem powieści kryminalnej „Skazaniec” oraz Andrzejem Kotem,  grafologiem i specjalistą od rozpoznawania autentyczności dokumentów. Będzie także czytanie bajek najmłodszym miłośnikom kryminalnych zagadek – we współpracy z świetlicami środowiskowymi oraz wolontariuszami. Odbędzie się akcja „Katowice piszą kryminał”, polegająca na wspólnym tworzeniu przez internautów kryminału z Katowicami w tle. Przewidziano cykl wykładów, poświęconych szeroko rozumianym zagadnieniom kryminalistyki i kryminału, prowadzonych przez znanych wykładowców uczelni, m.in. przez prof. dr hab. Tadeusza Widłę. Atrakcją będzie gra miejska „Kolia Królowej Piruetu”, podsumowująca zabawę plenerową, z pokazami m.in. sprawności członków drużyny „Szare Wilki”.

 „Śląskie Dni Kryminału” to akcja organizowana w celu popularyzacji wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i czytelnictwa. Jest ona skierowana do uczniów oraz studentów, a także wszystkich miłośników kryminałów.