Strona domowa » Dom i wnętrza » Wybór łazienki nie musi być trudny

Wybór łazienki nie musi być trudny

Na jaki styl w łazience się zdecydować ? Jaki wybrać kolor? Dodatki? Może podpowiedzią będą propozycje firmy Tikkurila.

Nowoczesność formy

Delikatny błękit doskonale wydobywa i podkreśla oryginalność dekoracyjnej struktury betonu oraz nowoczesną formę mebli, armatury i dodatków. Ten odcień, subtelny w swej wymowie, pozwala wizualnie „wybrzmieć” pozostałym elementom aranżacji. Jednocześnie odpręża i dodaje całości przestronności i lekkości.

Inspiracje naturą

Zaczerpnięte z natury barwy i materiały pomogą stworzyć przytulną, a jednocześnie stylową aranżację łazienki. Drewno zestawione z migdałowym, ciepłym odcieniem tworzy idealnie zgraną kompozycję. Dla utrzymania spójności wnętrza, taki zestaw uzupełnijmy tylko neutralną bielą, zastosowaną na armaturze i dodatkach.

Komfortowe ciepło barw

Ciepłe tonacje są niezwykle przyjemne w odbiorze, idealnie sprawdzą się więc w aranżacji łazienki. To kolory, które sprzyjają pozytywnemu nastrojowi, a ich delikatne nuty pomagają w odprężeniu, tworząc komfortową atmosferę. Wypełnione ciepłymi odcieniami wnętrze łazienki warto ożywić nowoczesnymi akcentami elementów wyposażenia. 

Subtelny powiew elegancji

Aranżacja łazienki zachwycać może pełną klasy, subtelną elegancją. Doskonałą bazą kolorystyczną dla takiej stylizacji jest liliowy róż, na tle którego mieniące się złotem dodatki odkrywają pełnię swego uroku. Intensywny koloryt drewna wnosi ciepło i akcenty naturalności. 

W trzech odcieniach

Aranżację łazienki najlepiej oprzeć na delikatnych, niezbyt nasyconych kolorach. Malując ściany nie musimy ograniczać się jednak do jednego koloru. Ciekawy efekt osiągniemy łącząc trzy dobrze dopasowane do siebie odcienie – na przykład lawendowego różu, brzoskwini i orzecha.

Prostota formy ożywiona kolorem 

Minimalistyczna aranżacja łazienki z pewnością zachwyci miłośników prostych form. Bazę kolorystyczną stanowią neutralne barwy – biel i stonowane szarości. By całość nie była zbyt chłodna i monotonna, urozmaicono ją intensywnymi akcentami wytrawnej czerwieni.

Lekkość, swoboda, odprężenie

Subtelny odcień błękitu inspiruje i odpręża, daje wrażenie swobody oraz – zwłaszcza w zestawieniu z białymi akcentami kolorystycznymi – lekkości i przestronności. Do tak uporządkowanej kolorystycznie aranżacji wprowadzić możemy efektowny dodatek w zupełnie odmiennym stylu – jak to efektowne lustro w złoconej, bogato zdobionej ramie.