Strona domowa » Dom i wnętrza » Widoczki zastąpione przez abstrakcje i mapy

Widoczki zastąpione przez abstrakcje i mapy

Fototapety jako sposób dekoracji wnętrz ponownie wracają na rynek stając się ciekawą alternatywą dla obecnie obowiązujących trendów w dekorze pomieszczeń. Źródłem ich ponownego sukcesu jest bogactwo wzorów, motywów i sposobów zastosowań w nie łatwej sztuce aranżacji przestrzeni mieszkalnej czy użytkowej.

Współczesne fototapety swoim wzornictwem odbiegają od znanych dotąd „pocztówkowych” motywów, będących tłem dla meblościanek w polskich mieszkaniach. Producenci dekoru ściennego oferują dzisiaj bogactwo motywów i wzorów, które bez wątpienia wzbogacają wnętrza. Często też fototapeta jest doskonałą bazą do aranżacji wnętrza stanowiąc swoistą podstawę i motyw przewodni wszystkich pozostałych elementów dekoracyjnych, począwszy od mebli, elementów oświetleniowych a na dodatkach dekoracyjnych kończąc.

Warto zwrócić uwagę, że fototapeta jest doskonałym dekorem tematycznym do pomieszczeń użytkowych dedykowanych konkretnym czynnościom. Bogactwo wzorów pozwala na skomponowanie wyjątkowych aranżacji dla wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia w czasach, gdy nasze domy i mieszkania wzbogacane są o takie pomieszczenia jak: gabinety, biblioteki, pokoje rozrywkowe czy siłownie. Dodatkowym walorem fototapet – po za ich niewątpliwą wartością dekoracyjną, jest aspekt edukacyjny. Wzornictwo oferowane w tej formie ozdabiania pomieszczeń pozwala na skomponowanie design’u, który po za wizualnym uatrakcyjnieniem pomieszczenia pozwoli jego użytkownikom wzbogacać swoją wiedzę. Warto przy tym zwrócić uwagę na pomieszczenie dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej szukamy wyjątkowych form ozdabiania ścian, które miałyby jednocześnie walor edukacyjny dla ich użytkowników. Doskonałym pomysłem w tym przypadku są fototapety oparte na motywach map świata lub regionów, takie dekoracje ścian spotykamy coraz częściej nie tylko w pokojach mieszkalnych młodzieży w wieku szkolnym, ale również w pomieszczeniach użytkowych takich jak biblioteki, czytelnie czy nawet szkolne klasy.

Fototapety to również doskonały pomysł na dekorację pomieszczeń komercyjnych. Bogactwo wzorów pozwala na dobranie motywów do każdego rodzaju prowadzonej działalności od gastronomii czy hotelarstwa przez różnego rodzaje kancelarie i agencje, skończywszy na wnętrzach użytkowych dedykowanych sportowcom. W zasadzie każdej formie działalności gospodarczej można skomponować wystrój wnętrza, którego podstawą będzie fototapeta.

Fototapeta to również praktyczne rozwiązanie dekoracji wnętrz ze względu na jakość materiałów, z których obecnie są wykonywane. Współczesne fototapety produkowane są głównie na flizelinie – materiale łatwym do utrzymania w czystości, przy tym niezwykle prostym w instalacji na ścianie. Korzystając z niezwykle prostej instrukcji w zasadzie każdy jest w stanie samodzielnie „położyć” na ścianie fototapetę flizelinową.

Sklep internetowy www.decorwnetrz.pl  jest liderem sprzedaży fototapet flizelinowych na polskim rynku. Oferuje blisko trzy tysiące wzorów fototapet inspirowanych przeróżnymi motywami. Na stronie sklepu produkty zgrupowane są w kategoriach takich jak: abstrakcje, miasta, pejzaże, kwiaty, zwierzęta i wiele innych. Przejrzysta forma katalogu tapet pozwala na wyszukanie dekoru odpowiednie dla danej osoby, wnętrza czy też rodzaju prowadzonej działalności.

www.decorwnetrz.pl to polska firma działająca od niedawna na rynku, jednak dzięki pasji w aranżacji wnętrz szybko i prężnie rozwija się oferują swoim klientom co raz to nowe propozycje w dziedzinie dekoru.

Piotr Hnat