Strona domowa » Kultura » W sprzedaży ponad 50 reprodukcji prac Zdzisława Beksińskiego

W sprzedaży ponad 50 reprodukcji prac Zdzisława Beksińskiego

Wydawnictwo BOSZ uzyskało od Muzeum Historycznego w Sanoku wyłączność na druk wielkoformatowych reprodukcji obrazów Zdzisława Beksińskiego. Zbiegło się to w czasie z wydaniem drugiej edycji albumu Zdzisław Beksiński 1929–2005, którego premiera miała miejsce 3 lipca 2014 roku.

Po raz pierwszy czytelnicy oraz koneserzy sztuki mogą stać się posiadaczami obrazów Zdzisława Beksińskiego w wielkim formacie. Wydawnictwo BOSZ realizując przez 20 lat misję promocji polskiej kultury i sztuki stworzyło galerię internetową – www.boszart.pl – miejsce gdzie można zamówić m.in. reprodukcje prac Zdzisława Beksińskiego, wybierając z ponad 50 propozycji artystycznych wybitnego sanoczanina.

Najnowsze wydanie albumu Zdzisław Beksiński 1929–2005 jest już piątą pozycją Wydawnictwa BOSZ, poświęconą fenomenowi talentu tego artysty. Znawca twórczości Beksińskiego – Wiesław Banach, historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, prowadzi czytelnika przez różne okresy twórczości: malarza, fotografika, człowieka zafascynowanego możliwościami grafiki komputerowej, nie zapominając też o jego ciekawej biografii. To publikacja nie tylko dla znawców sztuki, ale również dla osób, które chcą poznać życiorys tego niezwykłego artysty i jego dzieła.

Galeria internetowa – BOSZart specjalizuje się w wykonywaniu wielkoformatowych reprodukcji dzieł współczesnych i klasycznych polskich artystów, takich jak: Matejko, Kossak, Mehoffer, Stanisławski, Wyspiański czy Beksiński. W ofercie znajdują się także wydruki fotografii z dawnych lat. To propozycja dla tych, którym bliska jest sentymentalna podróż do przedwojennego Krakowa, Warszawy, w Tatry, do starych dworów i pałaców oraz Polski powojennej.

Domeną Wydawnictwa BOSZ jest edycja albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Dotychczasowy dorobek wydawniczy to ponad 370 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym milion czterysta tysięcy egzemplarzy.