Strona domowa » Motoryzacja » Tam gdzie serce motoryzacji bije najmocniej

Tam gdzie serce motoryzacji bije najmocniej

Na dziedzińcu najdłuższego budynku w Europie i na historycznych terenach twierdzy Modlin 20 kwietnia br. rozegra się wielkie motoryzacyjne i flotowe święto. Aż 250 fleet managerów w roli jurorów, na profesjonalnych próbach technicznych i na malowniczych trasach dorzecza Narwi i Wisły, będzie miało do dyspozycji blisko 100 pojazdów wiodących producentów.

Wielki Test Flotowy jest jedyną w Polsce okazją do tak obszernych, obiektywnych i pełnych testów kilkudziesięciu aut zgromadzonych w jednym miejscu i w jednym czasie oraz udostępnionych szerokiemu gronu testujących. Wielki Test Flotowy to prowadzony pod nadzorem profesjonalnych instruktorów bezpiecznej jazdy, na zamkniętym terenie, projekt podczas którego na specjalnych arkuszach oceny wystawia się surowe i zawsze prawdziwe cenzurki prezentowanym samochodom.

W rolę jurorów wcielają się fleet managerowie – czytelnicy magazynu Flota i osoby bezpośrednio odpowiadające za zakup nowych pojazdów do setek polskich przedsiębiorstw. Wielki Test Flotowy umożliwia porównanie ze sobą konkurencyjnych modeli i spotkanie się z przedstawicielami firm świadczących usługi flotowe. Wielki Test Flotowy to również ogromne święto motoryzacji – oto w jednym miejscu mamy udostępnione samochodu począwszy od segmentu A, przez szeroką gamę samochodów dostawczych aż po samochody luksusowe. Ten dzień jest również wyjątkową okazją dla koncernów do zademonstrowania bardzo wysmakowanych i wyszukanych wersji wyposażenia konkretnych modeli i umożliwienie jazd tymi perełkami motoryzacji.

Wielki Test Flotowy w tym roku rozegra się w wyjątkowym miejscu. Organizatorzy 20 kwietnia br. zaproszą jurorów, przedstawicieli mediów oraz gości na teren twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim koło Warszawy. Na potrzeby testu zaadaptowane zostaną place manewrowe, drogi dojazdowe oraz tereny wokół ogromnych koszar, które wchodzą w skład całego kompleksu twierdzy Modlin. Uczestnicy, oprócz niczym nie ograniczonych testów motoryzacyjnych, będą mieli okazję do udziału w pouczającej lekcji historii oraz wspaniałym motoryzacyjnym widowisku. Auta dostawcze sprawdzone zostaną na teście wymagającej podjazdu pod rampę oraz zawracania w wąskiej alejce. Każda z przygotowanych atrakcji motoryzacyjnych będzie przemyślana tak aby fleet managerowie wyciągnęli jak najwięcej korzyści z udziału w teście i długo wspominali wrażenia z jazd. Projekt jest również gratką dla wszystkich pasjonatów motoryzacji ponieważ na miejscu będzie można spotkać wiele pojazdów w wersjach unikalnych, ekskluzywnych i typowo prezentacyjnych.

Celem projektu jest wyłonienie najlepszych samochodów, produktów i usług flotowych w danym roku kalendarzowym. Osobami, która decydują są fleet managerowie oraz dziennikarze motoryzacyjni. W skład oceny pojazdów wchodzą również ich wartości rezydualne oraz uśredniona ocena z Wielkiego Testu Flotowego, który jest częścią składową projektu.

Partnerem merytorycznym tegorocznego Plebiscytu Fleet Awards Polska jest Instytutu Transportu Samochodowego oraz INFO-Ekspert. Obie instytucje są gwarantem obiektywizmu projektu oraz pieczołowitości z jaką organizatorzy podchodzą do opracowywania procedur wyboru laureatów. 

Organizatorem przedsięwzięcia od wielu lat jest magazyn Flota. Tytuł przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zawodowo zajmują się zarządzaniem firmowymi pojazdami, kontaktami z instytucjami finansowymi oraz koordynacją procesów zakupowych w swoich przedsiębiorstwach.