Strona domowa » Gospodarka » Światowe trendy na targach kompozytowych

Światowe trendy na targach kompozytowych

Rekordowa liczba wystawców z zagranicy, bogaty katalog branżowych nowości, obejmujący m.in. najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji mat szklanych, proszkowych i emulsyjnych, strefa prezentacji technicznych oraz mały jubileusz związany z piątą edycją to atrakcje Targów Kompozyt – Expo, które odbędą się 21 i 22 listopada w Krakowie. Targi uznawane są przez specjalistów z sektora materiałów kompozytowych za najważniejsze jesienne wydarzenie tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zaledwie kilka edycji wystarczyło, by organizowane przez Targi w Krakowie wydarzenie stało się obowiązkową pozycją w kalendarzu firm i specjalistów z branży kompozytowej. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych to nie tylko znakomite miejsce do inicjowania kontaktów biznesowych. To przede wszystkim idealna platforma spotkań, wymiany informacji oraz dyskusji wokół tematów najważniejszych dla przemysłu kompozytowego.

– Cieszymy się, że organizowane przez nas wydarzenie bardzo szybko zyskało tak wielu entuzjastów mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. – Bez wątpienia Kraków jest obecnie dla branży kompozytowej w Polsce miastem numer jeden. Kompozyt – Expo wyznaczają nowoczesne trendy technologiczne, promują produkty i innowacyjne rozwiązania. Co najważniejsze, stale zwiększają swój międzynarodowy zasięg. W tym roku ofertę zaprezentują m.in. firmy z Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Spodziewamy się także wielu zwiedzających z zagranicy.

W bieżącym roku targi kompozytowe odbędą się po raz pierwszy w nowej hali Expo Kraków. Otwarty w maju 2014 r. obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i największym na południu kraju ośrodkiem wystawienniczym, zapewniającym doskonały komfort spotkań biznesowych. W trakcie dwudniowych targów ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców z kraju i zagranicy i, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie targami, ta lista z pewnością się powiększy. Firmy spoza Polski stanowią niemal połowę całej wystawy, co już jest rekordem Kompozyt – Expo. Co ważne, tematyka targów została poszerzona o takie zagadnienia jak: chemia przemysłowa dla technologii materiałów kompozytowych, osnowy kompozytowe, przetwórstwo gumy oraz usługi dla branży kompozytowej.

Wystawę wzbogacą przedmioty codziennego użytku wykonane z kompozytów w ramach niezwykłej wystawy Kompozyt Life Art Gallery, a także m.in. łodzie regatowe klasy Optimist, jednostka regatowa napędzana energią solarną, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Dong Energy 2014 w Holandii w klasie A. Co ciekawe jej kadłub został wykonany podczas zeszłorocznej edycji targów. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy będzie z pewnością prezentacja motoszybowca AOS-71. W trakcie ekspozycji wyłonione zostaną najlepsze targowe produkty.

FOT. ARCHIWUM TARGÓW