Strona domowa » Gospodarka » Smolna dla przedsiębiorców

Smolna dla przedsiębiorców

Osoby mające pomysł na biznes, jak i już prosperujący przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Stołeczni przedsiębiorcy od roku mogą liczyć na kompleksowe usługi doradcze, informacyjne oraz inkubator przedsiębiorczości.

Zlokalizowane na warszawskim Powiślu przy ul. Smolnej 4 Centrum Przedsiębiorczości Smolna to pierwsza tego typu inicjatywa stworzona w stolicy przez instytucję publiczną. Dzięki powstaniu centrum przedsiębiorcy w jednym miejscu mogą wynająć biura, biurka wraz z nowoczesnym wyposażeniem, mają możliwość przeprowadzenia rozmowy z klientem i kontrahentem w kawiarni, przeprowadzenia lub uczestniczenia w konferencji lub szkoleniu, możliwość otrzymania bezpłatnych informacji dotyczących prowadzenia biznesu, będących w kompetencjach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Część oferty skierowana jest do osób zakładających własną firmę.

Umiejscowienie Centrum w parku Beyera jest nieprzypadkowe – przed laty mieściła się tu szkoła przedsiębiorczości Politechniki Warszawskiej. W budynku znajduje się 16 pokoi, 40 miejsc w formule open-space, dwie sale konferencyjne oraz przestrzeń pracy twórczej: kawiarnia i gabinet przeznaczony do mniejszych spotkań. Wart 9,9 mln złotych projekt w 85 procentach dofinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

FOT. URZĄD MIASTA WARSZAWA