Strona domowa » Kultura » Rusza teatr Variete

Rusza teatr Variete

Bilety na premierę „Legalnej Blondynki” w teatrze Variete rozeszły się w trzy godziny. – No ale mamy tylko 400 miejsc a takich przedstawień jeszcze w Krakowie nie było – mówi Janusz Szydłowski, dyrektor krakowskiego Teatru Variete. – To spektakl na światowym poziomie. Nigdy się nie zwróci ale chcieliśmy zacząć mocnym akcentem.

Premiera spektaklu w reżyserii Janusza Józefowicza odbędzie się już 31 maja. W głównej roli musicalu zobaczyć można Nataszę Urbańską i Barbarę Kurdej – Szatan. – Są zupełnie różne na scenie dlatego każde przedstawienie będzie inne – mówił po próbie 21 maja Szydłowski. – Przedsięwzięcie wymaga od aktorów niezwykłych umiejętności wykonania elementów tanecznych i akrobatycznych w połączeniu ze śpiewem. Spektakl o charakterze musicalu wymaga od aktora specyficznych umiejętności. Ważna jest także kwestia zgrania wszystkich elementów technicznych, takich jak nagłośnienie i scenografia.

Podczas próby w kostiumach otwartej dla prasy można było obejrzeć kilka scen musicalu, w tym pracę aktorów z obiema występującymi obiema aktorkami grającymi główną rolę.

– Niechętnie pokazuję pracę nad spektaklem przed premierą – mówił Janusz Józefowicz, aktor, tancerz, choreograf i reżyser. – Intensywnie przygotowujemy się do premiery, zgrywamy ze sobą wszystkie skomplikowane elementy, testujemy sprzęt.

Józefowicz non stop krzyczał na dźwiękowców. – Sprzęt jest nowy – tłumaczył. – Mamy jeszcze dziewięć dni na próby, i zamierzamy je dobrze wykorzystać. Pokażemy krakowskiej publiczności wyjątkowy spektakl, podczas którego młodzi zdolni artyści, nowy zespół nowego teatru pokaże co potrafi.

Na scenie występuje blisko 40 artystów.

Jeszcze w tym roku Variete pokaże prawdziwą paryską rewię przygotowaną przez Aleksandrę Kędzierską – Fontaine. Kostium do spektaklu kosztują fortunę. Jedna suknia, jeżeli można tak nazwać ubiór tancerki, to wydatek blisko 30 tysięcy euro. We wrześniu teatr zaprezentuje horror na podstawie irlandzkiej sztuki, gdzie nie zabraknie duchów i morderstw.