Strona domowa » Styl życia » Rekordowe zainteresowanie jachtami

Rekordowe zainteresowanie jachtami

W 26 targach „Wiatr i woda”, które odbywały się od 3 do 6 kwietnia wzięło udział 453 wystawców z 13 krajów, a odwiedziło je ponad 40 000 osób. Po raz pierwszy targi zorganizowano na Stadionie Narodowym.

Targi to nie tylko prezentacja oferty firm z branży przemysłu żeglarskiego i wędkarskiego ale także okazja by poznać urocze zakątki Polski położone nad wodą. Targi były również okazją do zapoznania się z turystyką żeglarską i firmami czarterującymi jachty w atrakcyjnych miejscach wypoczynkowych. To także okazja do zapoznania się z zaawansowanymi technologicznie wyrobami polskich firm zdobywających światowe rynki. Wręczono najważniejsze nagrody warszawskiej wystawy – Gwoździe Targów Wiatr i Woda Nagrody Miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki. Wyróżnienia przyznawane są najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym produktom w pięciu kategoriach.

Jury obejrzało 10 jachtów żaglowych, 17 motorowych i 19 produktów stanowiących szeroko pojęte wyposażenie wodniackie. Oceniano ich innowacyjność, design, wykonanie, stosunek kosztów do jakości oraz funkcjonalność i walory użytkowe. W kategorii jacht żaglowy mały zwyciężyła Delphia 16, zgłoszona przez stocznię Delphia Yachts Kot, w kategorii jacht żaglowy duży zwyciężył Maxus 33.1 RS Exclusive, zgłoszony przez stocznię Northman. Najlepszym jachtem motorowym małym okazał się Regal 2300 Bowrider RX, zgłoszony przez firmę Astex Łodzie, zaś w kategorii jacht motorowy duży Balt 818 Tytan, zgłoszony przez stocznię Balt Yacht. W kategorii osprzęt i wyposażenie nagrodę zdobył wodny system zasilania HPS 01, zgłoszony przez firmę Eurotech Jacht. Nagrodzono także samorządy, właścicieli obiektów turystycznych oraz działaczy.