Strona domowa » Dom i wnętrza » Praktyczne szkła w kuchniach

Praktyczne szkła w kuchniach

Niejednokrotnie to właśnie kuchnia jest  tym miejscem w domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Rodzinne przygotowanie posiłków, picie kawy i rozmowy prowadzone przy kuchennym stole. Biorąc pod uwagę wszystkie te przesłanki powinniśmy urządzić ją z szczególnym staraniem. Ważne aby była funkcjonalna i przestronna. Każda pani domu marzy bowiem o ładnej kuchni.

Szkło w kuchni

Szkło od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób aranżujących swoje domowe wnętrze. Jest ono lekkie, eleganckie i nadaje nowoczesny wygląd naszym kuchniom. Pomieszczenie, w którym zostało zastosowane będzie modne i niepowtarzalne. Odpowiednio przygotowane i przycięte, może występować w każdym wybranym miejscu.

Szkło nad kuchennym blatem

Szkło nad kuchennym blatem sprawdzi się dobrze w nowoczesnym jak i klasycznie urządzonym wnętrzu. Szklana ściana ładnie wygląda i przyciąga uwagę. Prostsze jest także utrzymanie czystości. Szkło wyczyścimy łatwiej, niż klasyczne ceramiczne płytki.

Najbardziej polecanym szkłem do zastosowania na ścianę w kuchni jest szkło Lacobel. Możemy zdecydować się na szkło w określonej barwie i nim pokryć powierzchnię, lub wykorzystać ulubione zdjęcie czy grafikę naniesione na szkło hartowane float lub optiwhite.

Szklane blaty i fronty mebli

Szkło dekoracyjne możemy wykorzystać także jako ozdobę szafek, blatów, stołu i pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Nasze meble dzięki zastosowaniu szklanych frontów nabiorą zupełnie nowego wyglądu. W krótkim czasie i niewielkim nakładem kosztów jesteśmy w stanie całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Również w tym przypadku możemy zdecydować się na gładką taflę szkła, lub ozdobioną nadrukiem.

Wykorzystanie szkła w kuchni jest bardzo dobrym pomysłem. Tak urządzona kuchnia ma duże walory dekoracyjne i użytkowe. Z całą pewnością będzie przez długie lata cieszyć każdego z domowników.

Tego typu usługi świadczy firma R-K Glass z Pustyni. Profilem firmy jest hurtowa sprzedaż szkła budowlanego, meblowego oraz elementów wykończeniowych wnętrz. W ofercie najwyższej jakości szkło, lustra, lacobele oraz profesjonalne usługi jak obróbka szkła i jego montaż.