Strona domowa » Kuchnia » Piwny weekend

Piwny weekend

Pokaz warzenia piwa, debiut krakowskiego browaru i akcja charytatywna. Drugi Beerweekend rozpocznie się 24 lipca w Fabryce w Krakowie.  Pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich miłośników polskiego piwa rzemieślniczego. Na drugiej edycji imprezy też nie zabraknie produktów najlepszych polskich browarów i innych atrakcji. Tematem przewodnim drugiego Beerweekendu jest piwowarstwo domowe. Każdy spragniony wiedzy o dobrym piwie będzie mógł go spróbować i dowiedzieć się jak samodzielnie przygotować ten trunek w domu. Odbędzie się pokaz warzenia piwa i szkolenie z piwowarstwa domowego.
Krakowscy piwowarzy przygotowali akcje charytatywną i wsparcie dzieci z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. W jej ramach darczyńcy będą częstowani domowym piwem w zamian za wsparcie inicjatywy dobrowolnym datkiem. Organizatorzy nie zapomnieli także o dobrym jedzeniu. Przez cały czas trwania imprezy będzie można spróbować burgerów, których sosy będą przygotowane na bazie piw, ale też pysznej włoskiej pizzy. Beerwekend to także debiut nowego krakowskiego browaru, kino o tematyce piwnej oraz najlepsza muzyka serwowana przez DJ-ów. Wstęp wolny, 24 lipca, w godzinach od 16.00 do 1.00, 25 lipca, w godzinach od 12.00 do 1.00, 28 lipca od godz. 10.00 do godz. 22.00.
Kolejne edycje odbędą się od 21 do 23 sierpnia, wówczas przeprowadzone będą wykłady o historii craftu, zaś wieczorem będzie można się zrelaksować w plenerowym kinie letnim, gdzie zaprezentowane będą filmy dotyczące piwnej rewolucji w USA oraz od 25 do 27 września, wówczas odbędzie się Beerweek Festival, czyli festiwal piw rzemieślniczych, na których zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, odbędą się warsztaty, wykłady, którym towarzyszyć będzie strefa gastronomiczna.

Beerweekend#2_plakat_1