Strona domowa » Gospodarka » Nowe trendy w rolnictwie

Nowe trendy w rolnictwie

Jan_Swic_-_Prezes_Zarzadu_Progress-ChemPH Progress-Chem, wschodniopolski lider sektora rolniczego i duńska firma Bredal podpisały umowę o współpracy. Firma, której prezesem jest Jan Świć, zajmuje się kompleksową obsługą sektora rolniczego. Teraz została oficjalnym przedstawicielem oraz importerem produktów firmy Bredal, w tym między innymi rozsiewaczy zawieszanych przeznaczonych do technologii rolnej i komunalnej.

Podpisanie tej umowy jest konsekwencją realizacji nowej strategii firmy Progress-Chem zakładającej m.in. wzbogacanie oferty handlowej o technologię siewu i nawożenia precyzyjnego oraz maszyny komunalne. PH Progress-Chem przyjęło na początku roku nową strategię rozwoju kładącą duży nacisk na modyfikację i poszerzanie oferty zarówno wśród nawozów i nasion, jaki  w asortymencie maszyn (szczególnie tych wykorzystujących technologię siewu precyzyjnego), gdyż jest to segment najbardziej rozwijający się i rokujący dobrą sprzedaż.

Firma Bredal jest cenionym europejskim producentem rozsiewaczy do wapna i nawozów oraz zimowego sprzętu do rozsypywania piasku i soli. Posiada dwie własne fabryki odpowiadające za cały proces projektowania i budowania maszyn, co gwarantuje wysoką jakość, precyzję wykonania i niezawodność. Firma powstała w 1949 roku, jej maszyny są eksportowane zarówno do krajów UE jak i do Australii, Nowej Zelandii i RPA.

– Przywiązujemy bardzo dużą wagę do umowy z firmą Bredal – mówi Jan Świć, właściciel PH Progress-Chem. – Wybór producenta w gamie rozsiewaczy nawozów został poprzedzony dokładną analizą zarówno oczekiwań kooperujących z nami producentów rolnych jak i oferty potencjalnego partnera. Firma Bredal z powodzeniem dostarcza maszyny rolnicze od ponad 50 lat łącząc nowoczesną i sprawdzoną technologię z tradycjami firmy rodzinnej. Produkty są cenione na całym świecie i mają bardzo dobrą opinię wśród użytkowników, dlatego postanowiliśmy rozpocząć wspólną drogę na rynku polskim. Jestem przekonany, że nasze doświadczenie w dostarczaniu rolnikom najlepszych rozwiązań w połączeniu z wysoką jakością produktów przyczynią się zarówno do sukcesu biznesowego jak i polepszenia jakości pracy naszych klientów.

Progress-Chem to polska firma zajmująca się od 20 lat sprzedażą maszyn, nawozów, środków ochrony roślin, pasz dla zwierząt, artykułów ogrodniczych oraz materiału siewnego zbóż, kukurydzy, rzepaku i ziemniaków. Firma prowadzi również skup i obrót płodami rolnymi. Jako ekspert rynku, prowadzi również profesjonalne doradztwo strategiczne oraz akcje szkoleniowo – dydaktyczne, które pozwalają klientom i partnerom wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę oraz poznać nowe trendy w rolnictwie. W ciągu dwudziestu lat działalności firmie udało się dołączyć do grona liderów branży. Progress-Chem współpracuje z renomowanymi firmami z Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Firma zatrudnia 63 osoby w zeszłym roku odnotowała obrót ponad 125 mln zł. IW

FOT. ARCHIWUM – Jan Świć