Strona domowa » Kuchnia » Na pikniku będą gotować, poznają szkoły i zawody

Na pikniku będą gotować, poznają szkoły i zawody

Zbliża się kolejny wojewódzki piknik zawodowy dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Tym razem w Gdańsku 25 listopada br. na Międzynarodowych Targach Gdańskich S.A. w hali “C” odbędzie się Pierwszy Pomorski Piknik Zawodowy, organizowany przez Fundację Program Pomocy Pierwsza Praca.
Tym razem pogoda organizatorom nie straszna, nawet zima nam nie przeszkodzi, żeby się dobrze bawić.  Tak jak to było w Białymstoku może bawić się każdy, niezależnie od wieku, gdyż piknik jest podzielony na strefy. Wśród sześciu strategicznych stref jest ta dla najmłodszych, a w niej Edupark, Stowarzyszenie Cieciorka oraz Fundacja ponad słowami. Wszyscy tego dnia przygotowali wspaniałe atrakcje dla najmłodszych. W  strefie smaku Rafał Wronka, ambasador kulinarny fundacji oraz wspaniali kucharze z hoteli w Gdańsku poprowadzą warsztaty kulinarne, podczas, których uczestnicy zabawy, będą przygotowywać “Zielone Ratatouille”. Jarmark Zawodowy to najważniejsza strefa, ponieważ to w tej strefie uczestnicy, będą mogli od strony praktycznej poznać swoją prace marzeń. Strefa sportu, na pewno nie będzie dla leniwych. Atrakcje zapewnia Runmageddon oraz pojawi się lokalna drużyna futbolu amerykańskiego z Gdańska “Białe Lwy”.  Na pewno, poleje się pot  ale i nie braknie radości i uśmiechu.
Strefa edukacyjna to w tej strefie uczestnicy dowiedzą się, jak to jest na studiach ? Co tam można robić? Ale, najważniejsze, jak się tam dostać? Oprócz uczelni wyższych pojawią się również szkoły, branżowe, technika i licea, bo przecież, żeby zostać studentem to najpierw młodzież musi skończyć liceum lub techniku.  Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszych, czyli Strefie dla kadr- a tam Renata Wrona przygotuje specjalne warsztaty dla  kadry „ Mindfulness – trening uważności”. Wstęp na wydarzenie tylko dla wychowanków oraz byłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych.