Strona domowa » Gospodarka » Mercedes-Benz Polska nagrodzony

Mercedes-Benz Polska nagrodzony

Mercedes-Benz Polska otrzymał nagrodę w wewnętrznym konkursie koncernu Daimler AG na najciekawsze projekty dedykowane ochronie środowiska. ELA (Environmental Leadership Awards) to wewnętrzny konkurs koncernu Daimler AG, od 15 lat przyznający nagrody swoim fabrykom, labolatoriom i oddziałom na całym świecie za wybitne rozwiązania technologiczne i akcje edukacyjne poprawiające stan środowiska naturalnego i  wrażliwości pracowników Daimler AG (275 tys. osób) na te problemy.

Na konkurs napłynęło w tym roku ok. 70 zgłoszeń.  Drugie miejsce („Runner Up”) w kategorii „Extraordinary efforts for the environment” otrzymał projekt edukacyjny „Eko Gwiazda”, zorganizowany przez dział Public Relations Mercedes-Benz Polska i agencję Kawałek Świata. „EkoGwiazda” to konkurs wśród klas patronackich MB w 10 szkołach zawodowych i technikach w całej Polsce na  jednominutowy film promujący określone zachowania pro-ekologiczne wśród rówieśników (prawidłowa utylizacja baterii i akumulatorów).

Nagrodę w postaci statuetki podczas uroczystej gali 13 października w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie polskiemu zespołowi wręczył prof. dr Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG.