Strona domowa » Uroda » Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi

Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi

To jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywany w gabinetach masażu i ośrodkach SPA. Współczesny postęp cywilizacji, szybkie tempo życia rodzi liczne niebezpieczeństwa dla fizycznego i psychicznego zdrowia człowieka.

Jeżeli kogoś męczą dolegliwości związane ze stresem takie jak przemęczenie, bezsenność, nadpobudliwość nerwowa, słaba zdolność koncentracji to znaczy, że nadszedł czas by cos z tym zrobić. Idealnym sposobem na usunięcie tego typu przypadłości jest skorzystanie z popularnego zabiegu masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi.

Kamienie bazaltowe są pochodzenia wulkanicznego o gładkiej powierzchni. Największe kamienie używane są do masażu dużych partii ciała takich jak plecy a mniejsze umieszcza się między palcami stóp. Charakterystyczną cechą kamieni jest znakomite przewodnictwo cieplne i energetyczne co sprawia, że mają właściwości długotrwałego utrzymywania ciepła. Kamienie podgrzewane są do odpowiedniej temperatury w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach by następnie dawać przyjemność i odprężenie osobie korzystającej z masażu.

Korzyści wynikające z masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami umożliwia poczucie głębokiego relaksu, przywraca energię życiową oraz wpływa pozytywnie na poprawę nastroju i samopoczucia. Daje efekt niesamowitego odprężenia i wewnętrznej równowagi, działa bardzo kojąco na zmysły, usuwa napięcia nerwowo- mięśniowe, łagodzi objawy stresu a także likwiduje odczucie leku i niepokoju.

Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na lepsze odżywienie i dotlenienie skóry dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i elastyczna oraz na poprawę krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych powodując większy przepływ krwi przez mięsnie co zwiększa ich zdolność do pracy.

Kto może korzystać z zabiegu

Z zabiegu może skorzystać każdy, polecany jest szczególnie osobom narażonym na długotrwały stres, przemęczonym i wyczerpanym, cierpiącym na bezsenność. Dodatkowe wskazania do masażu to bóle pleców, szyi i głowy, bóle mięśniowe, słaba zdolność koncentracji, nadpobudliwość, zmęczenie psychofizyczne, stany depresyjne i lękowe, nerwice typu psychogennego.

Gdzie można skorzystać z masażu

Z zabiegu można skorzystać m.in. w Gabinecie Masażu ”Ewelina” przy ulicy Konarskiego 10 w Dębicy. Doświadczony i wykwalifikowany masażysta wykonuje tam profesjonalny masaż gorącymi kamieniami, który zapewni relaks, odprężenie i odpoczynek od codziennych trosk. Masaż wykonywany jest w komfortowych warunkach w blasku rozżarzonych świec przy odpowiednio dobranej muzyce co dodatkowo działa na odczucia klienta.

Po długim i męczącym dniu warto ukoić zmysły i skorzystać z masażu ciepłymi kamieniami by przywrócić harmonię umysłu i ciała oraz odzyskać siły witalne by z nową energią życiową zmierzyć się kolejny stresującym dniem.

EWELINA KUTA

FOT. ARCHIWUM AUTORKI