Strona domowa » Gospodarka » Lubelski Ursus i Orlen Oil zacieśniają współpracę

Lubelski Ursus i Orlen Oil zacieśniają współpracę

Lubelski Ursus, wiodący producent ciągników i maszyn dla rolnictwa, łączy siły marketingowo -handlowe z firmą Orlen Oil, liderem branży olejowej w Polsce.  Sojusz dwóch polskich firm ma na celu wzajemne promowanie marek oraz wsparcie sprzedaży. Obie firmy stawiają na rozwój wsparty prowadzeniem wspólnych akcji promocyjnych, wzajemne wykorzystywanie wizerunku w prowadzonych kampaniach, prezentację produktów w czasie organizowanych wspólnie wydarzeń i imprez branżowych.

Lublin nieprzypadkowo został wybrany jako miejsce rozpoczęcia współpracy pomiędzy dwoma firmami z polskim kapitałem. – Lublin to silny ośrodek przemysłu motoryzacyjnego motoryzacja – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Swoją siedzibę lokują tu firmy, które prowadzą działalność na skalę globalną, a pionierem branży jest właśnie lubelski Ursus. Aktywnie wspieramy wszystkie inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju Lublina przede wszystkich w kluczowych dla nas branżach, a jedną z nich jest właśnie motoryzacja.

Rozwój rynku maszyn rolniczych inspiruje do udoskonalania oraz rozszerzania oferty o nowoczesne produkty smarne dedykowane tej branży. Potwierdzeniem ich jakości jest wykorzystanie linii Platinum Agro przez wiodącego producenta ciągników, lubelską spółkę Ursus. Najnowsza technologia olejów zapewni bezpieczeństwo pracy maszyn rolniczych, wykorzystywanych w zróżnicowanych i często ciężkich warunkach, przyczyni się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz wydłużenia okresów między wymianami oleju.

– Zarówno firma Orlen Oil, jak i Ursus mają bardzo mocną pozycję w swoich obszarach działania – podkreśla Marcin Gralewski, prezes Orlen Oil. – Każdy polski rolnik doskonale zna obie marki. Wspólne działania z Ursusem to szansa na umocnienie naszej pozycji na rynku rodzimym. Obie firmy mają ogromne aspiracje i konieczny potencjał, aby stać się liczącym partnerem dla biznesu rolniczego nie tylko w Europie, ale i poza jej granicami. Tym samym „dobre, bo polskie” będzie w tym przypadku stanowiło o najwyższej jakości proponowanych produktów.

Według Karola Zarajczyka, prezes Ursus SA podpisanie tego porozumienia jest efektem realizacji starannie zaplanowanej strategii odbudowy nowoczesnej marki, którą stał się Ursus. – Właśnie takie działania nazywamy „nową erą” w promocji jakości oferowanych przez nas wyrobów – mówi Karol Zarajczyk. – Wierzę w to, że rozpoczęta właśnie współpraca, w krótkim czasie  przełoży się na wymierne efekty handlowe i marketingowe dla obu firm, a kompleksowa oferta zostanie doceniona przez nowoczesnych rolników .

Spółka Orlen Oil, działająca w ramach Grupy Kapitałowej Orlen S.A. zajmuje się kompleksowo produkcją i dystrybucją środków smarnych. Produkty obejmują m.in.: najwyższej jakości oleje dla motoryzacji oraz oleje do silników samochodów ciężarowych i autobusów. Ursus SA to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą ciągników oraz maszyn rolniczych. Ideą firmy jest wytwarzanie różnorodnych maszyn i urządzeń, nacechowanych europejską jakością wykonania i dobrą ceną. Ursus S.A. jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.