Strona domowa » Kultura » Legendy metalu, punk-rocka i reggae na Czad Festiwal

Legendy metalu, punk-rocka i reggae na Czad Festiwal

Niebywałą okazją do spotkania z gwiazdami wielkiego formatu będzie niewątpliwie Czad Festiwal, impreza na zakończenie sezonu letnich festiwali. Podczas czterech dni koncertów w Straszęcinie koło Dębicy organizatorzy zwracają szczególną uwagę na grupę Avantasia.

Powołany do życia w 2000 roku projekt Tobiasa Sammeta (Edguy) po raz pierwszy wystąpi w Polsce, właśnie na Czad Festiwalu. Swój pierwszy występ przed polską publicznością zaliczy także legenda amerykańskiego punka – NOFX, który ma nieoceniony wkład w rozwój sceny punkowej. Na tej samej imprezie wystąpi inny amerykański zespół punkowy – Pennywise.

Poza Avantasią na Czad Festiwal wystąpi także inna potęga metalu symfonicznego, fiński zespół Nightwish. Choć nie będzie to ich pierwszy występ w Polsce, grupa długo kazała czekać polskim fanom na koncert, który będzie częścią trasy promującej najnowsze wydawnictwo Endless Forms Most Beautiful. W ostatnim dniu festiwalu natomiast zaplanowany jest koncert Sabaton, szwedzkiej grupy cieszącej się w Polsce niesłabnącą, ale wręcz rosnącą sympatią fanów. Świadczą o niej liczne wizyty zespołu w Polsce oraz zjazdy fanów. Zespoły były w ostatnich latach gwiazdami największego na świecie festiwalu muzyki metalowej – Wacken Open Air.

Na festiwalu zagra niekwestionowana gwiazda gatunku reggae Alborosie, a także doskonale znani polskiej publiczności Dub Inc, Anthony B oraz Che Sudaka. Wpierać ich będą polscy artyści m.in. Damiana Syjonfama. Gatunek punk, poza NOFX i Pennywise, reprezentować będą The Exploited, słowacki Konflikt oraz polska Sexbomba i Rozbujane Betoniary.

Czad Festiwal jest bardzo ciekawym zjawiskiem na polskiej mapie festiwali muzycznych. Różnorodne gatunki, choć wydawałoby się zbyt odmienne, aby „serwować” je obok siebie na jednym festiwalu, w istocie całkiem nieźle ze sobą współgrają. Program jest wyważony i przemyślany, co jest gwarantem tego, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bez względu na muzyczne upodobania.

Grafika Czad Festiwal