Strona domowa » Kuchnia » Kucharze zaszaleją na parkiecie

Kucharze zaszaleją na parkiecie

Dosłownie kilka dni pozostało do trzeciego już spotkania w krakowskiej restauracji “Werona” w Centrum Kongresowym „Witek” w Krakowie szefów kuchni, kucharzy, restauratorów i przedsiębiorców związanych z gastronomią. Już 24 sierpnia br. odbędzie się tu kulinarne święto jakim jest krakowski Ogólnopolski Zlot Kucharzy, w który od początku zaangażowana jest Małgorzata Stach.

Nie ważne tu jest jedzenie, chociaż, tego też nie zabraknie, ale spotkanie ludzi związanych z branżą. Zlot powstał po to, by środowiska kucharzy integrowały się. Pierwsze zloty krakowskie, przygotowane przez grupę kucharzy, a następnie także organizowane w innych miastach pokazały, że idea miała sens. Kucharze z całej Polski odwiedzają się wzajemnie, dzięki spotkaniom nawiążało się wiele przyjaźni, rozwinęły się także gastronomiczne biznesy.

– Kiedy z kolegami byliśmy zaangażowani w pierwsze spotkanie, nikt chyba nie przypuszczał jak mocne więzi się narodzą – mówi Małgorzata Stach. – Pierwszy i drugi zlot pokazały, jak wspaniale potrafimy spędzać czas razem oraz ile czerpiemy radości i siły z tych spotkań. Przemierzamy wiele kilometrów by choć kilka godzin spędzić, ze znajomymi, zjeść kolację, porozmawiać. Zloty dają możliwość spotkania się w jak najszerszym gronie, poznać nowe twarze.

Coraz chętniej zloty wspierają firmy, które chcą trafić przez żołądek do serca kucharzy, a tym samym do ich kuchni. Nic dziwnego, rokrocznie w zlotach uczestniczy blisko trzystu kucharzy, szefów kuchni, restauratorów, znanych z telewizyjnych programów, czasopism, autorów książek czy szefów znanych restauracji.

– Wystarczy się dopisać do wydarzenia na Facebooku, zarezerwować nocleg, by nad ranem gdzieś przytulić głowę po zabawie, no i zabrać dobry humor – dodaje Małgorzata Stach. – Udział w imprezie jest bezpłatny.

Impreza ma charakter biesiadny, nie zabraknie oczywiście dobrego jedzenia, ale i służących integracji napojów i tańców przy muzyce zespołu dyskotekowego. Rozpoczęcie imprezy o godzinę 14.00. Kucharze zainteresowani uczestnictwem, czy sponsorzy mogą kontaktować się z organizatorką: Restauracja Werona, Małgorzata Stach, telefon 513081739,  12 662 36 36, e-mail:gosiastach@onet.eu