Strona domowa » Kuchnia » Kucharze po raz trzeci spotkają się w Krakowie

Kucharze po raz trzeci spotkają się w Krakowie

Stare porzekadło mówi, że “gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. Zaprzeczają mu zloty kucharzy, bo jest wręcz przeciwnie. Będą mogli przekonać się o tym nie tylko szefowie kuchni, którzy po raz pierwszy będą uczestniczyć 24 sierpnia br. w krakowskiej restauracji “Werona” w Centrum Kongresowym „Witek”, ale także dostawcy produktów do kuchni, czy producenci żywności. Kulinarne święto jakim jest krakowski Ogólnopolski Zlot Kucharzy, w który od początku zaangażowana jest Małgorzata Stach, odbędzie się po raz trzeci.

Zlot powstał po to, by środowiska kucharzy integrowały się. Pierwsze zloty krakowskie, przygotowane przez grupę kucharzy, a następnie także organizowane w innych miastach pokazały, że idea miała sens. Kucharze z całej Polski odwiedzają się wzajemnie, degustują kuchnię kolegów, chwalą, czasem konstruktywnie skrytykują, wspierają się wzajemnie. W tym roku krakowski zlot organizuje Małgorzata Stach.

– Kraków zaprasza wszystkich kucharzy, chcąc w ten sposób zintegrować polskie środowisko gastronomiczne – mówi Małgorzata Stach. – Pierwszy i drugi zlot pokazały, jak wspaniale potrafimy spędzać czas razem oraz ile czerpiemy radości i siły z tych spotkań. Ilość przyjaźni, które zrodziły się na tych zlotach przerosła moje oczekiwania.

Coraz chętniej zloty wspierają firmy, które chcą trafić przez żołądek do serca kucharzy, a tym samym do ich kuchni. Nic dziwnego, rokrocznie w zlotach uczestniczy blisko trzystu kucharzy, szefów kuchni, restauratorów, znanych z telewizyjnych programów, czasopism, autorów książek czy szefów znanych restauracji.

– Wystarczy się dopisać do wydarzenia na Facebooku, zarezerwować nocleg, by nad ranem gdzieś przytulić głowę po zabawie, no i zabrać dobry humor – dodaje Małgorzata Stach. – Udział w imprezie jest bezpłatny.

Impreza ma charakter biesiadny, nie zabraknie oczywiście dobrego jedzenia, ale i służących integracji napojów i tańców przy muzyce zespołu dyskotekowego. Rozpoczęcie imprezy o godzinę 14.00. Kucharze zainteresowani uczestnictwem, czy sponsorzy mogą kontaktować się z organizatorką: Restauracja Werona, Małgorzata Stach, telefon 513081739,  12 662 36 36, e-mail:gosiastach@onet.eu