Strona domowa » Kultura » Koncerty w Strefie Centralnej

Koncerty w Strefie Centralnej

Klub Festiwalowy w Strefie Centralnej to cykl koncertów zdolnych, śląskich twórców jaki towarzyszy Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”. Organizatorzy  wraz z Reaktorem Katowice chcą zwrócić uwagę na wyjątkowość lokalnych artystów.

Chcą zaprezentować publiczności Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje to, co najciekawsze we współczesnej muzyce  i przekonać o potencjale drzemiącym w śląskich artystach, którzy zaprezentują bardzo różnorodną muzykę z pogranicza rocka, folku i elektroniki. Wstęp na koncerty jest wolny.

Już  5 listopada o godz. 19:00 zaprezentuje się Tomasz Mreńca, 6 listopada również o godz. 19:00  Georgia On The Moon, 7 listopada o godz. 19:30 wystąpi Samuel Baron. Z kolei 8 listopada o godz. 19:30 wystąpi Jan Nowak, 9 listopada godz. 18:00 – Velveteve, 10 listopada godz. 18:00 – David Fly, 11 listopada o godz. 18:30 – Strzyga, zaś przegląd zakończy 12 listopada o godz. 19:00 – The Party Is Over.

Projekt Reaktor Katowice jest odpowiedzią na szczególną sytuację współczesnego człowieka w kontekście towarzyszących mu dziś przemian społecznych, technologicznych, cywilizacyjnych. Jest to początek procesu prowadzącego do budowania i zacieśniania więzi międzyludzkich w społeczności miejskiej w specyficznej strukturze postindustrialnej aglomeracji.

Reaktor to nie tylko metaforyczna przestrzeń, w której przebiega proces wynikający z uwolnienia energii. Jest to również projekt edukacyjny, w którym wszyscy uczymy się od siebie: rozumienia potrzeb i odszyfrowywania znaczenia sztuki, która ostatnio w ogólnej opinii społecznej oddaliła się od swoich odbiorców, zamykając się w hermetycznym i nieczytelnym świecie twórców. Działający w jego strukturach artyści chcą poszerzać ten krąg, zmniejszać dystans i niwelować różnice między współczesnym twórcą i odbiorcą. Reaktor to również redefinicja aktora, czyli osoby, która uczestniczy w przestrzeni publicznej, wywołuje reakcję.