Strona domowa » Samorząd » Katowice otrzymały ABSL Excellence Award

Katowice otrzymały ABSL Excellence Award

W czasie tegorocznej, V Konferencji ABSL w Poznaniu po raz kolejny przyznano ABSL Excellence Awards. Statuetka w kategorii miasto powędrowała do Katowic. Ośrodek ten jest dziś liderem w kategorii procentowego wzrostu zatrudnienia w centrach usług. Inwestorzy doceniają również otwartość władz na współpracę i liczne inicjatywy poprawiające klimat inwestycyjny sektora.Według danych ABSL w centrach usług z kapitałem zagranicznym działających na terenie całego kraju pracuje już prawie 130 000 specjalistów.  W ciągu ostatnich dwóch lat Polska stała się jednym z liderów Europy i znajduje się w pierwszej trójce najlepszych lokalizacji dla usług biznesowych na świecie

 – Katowice są liderem jeśli chodzi o procentowy wzrost zatrudnienia w badanym przez nas okresie – – mówi Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL. – Podejmując decyzję o przyznaniu nagrody braliśmy również pod uwagę także takie czynniki jak kreatywne wsparcie współpracy ze środowiskiem akademickim i  tworzenie klimatu sprzyjającemu rozwojowi sektora.

Konferencja ABSL jest wydarzeniem cyklicznym, które na stałe wpisało się już do kalendarza najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie i ważnych spotkań liderów biznesowych w kraju. Co roku przyciąga kilkuset gości, w tym ważne osobistości życia politycznego i gospodarczego. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Madeleine Albright, była Sekretarz Stanu USA i jednej z najbardziej wpływowych postaci międzynarodowej sceny politycznej i gospodarczej. Głównym partnerem wydarzenia był Urząd Miasta Poznania.

– Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki w Katowicach dla obecnych jak i potencjalnych inwestorów – mówi Marcin Krupa, wiceprezydent Katowic. – Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione. W przyszłym roku chcielibyśmy u nas gościć przedstawicieli sektora nowoczesnych usług biznesowych podczas dorocznej konferencji ABSL. Odpowiednim miejscem dla tak ważnej konferencji byłoby Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, które będzie największym obiektem tej klasy w Polsce.