Strona domowa » Gospodarka » Jeśli biznes to tylko w Krakowie

Jeśli biznes to tylko w Krakowie

W Krakowie organizuje się najwięcej spotkań biznesowych w Polsce. Według raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2015″, stolica Małopolski jest w tej dziedzinie niepodważalnym numerem jeden. Według raportu, w Małopolsce zgłoszone zostały 4202 spotkania, z czego aż 3976 odbyło się w Krakowie. Taki wynik pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w skali Polski pod względem ilości zorganizowanych spotkań biznesowych, takich jak konferencje, targi, wydarzenia korporacyjne i inne. Premiera raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry Report 2015″ odbyła się 16 marca na otwarciu Meetings Week Poland. Zaprezentowano wtedy najważniejsze wyniki i wnioski, o których opowiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Według raportu, w Małopolsce zgłoszone zostały 4202 spotkania, z czego aż 3976 odbyło się w Krakowie. Taki wynik pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w skali Polski pod względem ilości zorganizowanych spotkań biznesowych, takich jak konferencje, targi, wydarzenia korporacyjne i inne.

Przedstawione wyniki świadczą o mocnej pozycji Krakowa w branży spotkań oraz stale utrzymującej się tendencji wzrostowej. Osiągnięty wynik to ponad 21 procent wszystkich spotkań zorganizowanych w kraju. Tak jak i w zeszłym roku w Krakowie najwięcej odbyło się kongresów i konferencji – aż 2439. Stanowią one 61 procent tego typu spotkań w Polsce. Drugie pod względem ilości są wydarzenia korporacyjne – 748, czyli 19 procent a następnie wydarzenia motywacyjne 673, to 17 procet oraz targi – 116, czyli trzy procenty.

Foto: www.krakow.pl