Strona domowa » Motoryzacja » Goodyear wspiera ekstremalną wyprawę

Goodyear wspiera ekstremalną wyprawę

Rainer Zietlow staje przed próbą ustanowienia kolejnego rekordu świata. Tym razem utytułowany kierowca, który zasiądzie za kierownicą Volkswagena Amarok, będzie mieć do pokonania liczącą 8000 kilometrów trasę z Dakaru do Moskwy, w rekordowo krótkim czasie poniżej czterech dni. W osiągnięciu upragnionego celu ekipie Zietlowa pomogą nowe opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure.

Tegoroczna wyprawa rozpocznie się 22 kwietnia i będzie wiodła przez dziesięć krajów: Senegal, Mauretanię, Maroko, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję. Odcinek z Tangeru do Tarify przez Morze Śródziemne team Zietlowa przepłynie promem.

W pokonaniu trudnych i zmiennych warunków na trasie wiodącej zarówno drogami jak i bezdrożami, Rainerowi Zietlowowi pomogą nowe opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, dopasowane do auta zespołu Volkswagena Amarok. Próba bicia rekordu będzie jednocześnie testem ogumienia, od którego oczekuje się zarówno przyczepności na piaszczystej pustyni regionu Sahel, jak i trwałości oraz niezawodności na wymagających drogach Europy Wschodniej.

Wyprawie Zietlowa przyświeca jeszcze jeden cel. Podobnie jak w poprzednich latach, słynny kierowca poprzez swój wyczyn zamierza wesprzeć akcję dobroczynną SOS Wioski Dziecięce w Senegalu. Za każdy przejechany kilometr na konto fundacji zostanie przekazane około 20 eurocentów, w sumie 1500 euro.

Dotychczasowa współpraca Goodyeara i Rainer Zietlow zaowocowało spektakularnymi sukcesami: najszybszym przejazdem z Norwegii do Afryki Południowej w 2014 roku, poprawieniem tego rekordu w 2015 roku, oraz przejazdem w najkrótszym czasie z Rosji do Portugalii w 2016 roku. Mając na koncie pięć długodystansowych rekordów świata, Rainer podejmuje próbę ustanowienia szóstego.