Strona domowa » Gospodarka » Goodyear uhonorowany tytułem Top Employer Europe

Goodyear uhonorowany tytułem Top Employer Europe

Goodyear Dunlop Tires Europe, jeden z wiodących europejskich producentów opon, po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł Top Employer Europe przyznawany przez Top Employers Institute. Ta niezależna organizacja certyfikuje firmy, które „tworzą doskonałe warunki pracy”.

Goodyear otrzymał prestiżowy tytuł w dziesięciu krajach Europy: w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ponadto tytuł otrzymały trzy inne krajowe organizacje Goodyeara w regionie EMEA: Turcja, Republika Południowej Afryki i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Goodyear jest jedną z zaledwie 64 firm, które w tym roku otrzymały tytuł Top Employer Europe.

Obszar zainteresowań instytutu jest w dużej mierze zbieżny z filozofią Top Talent and Team realizowaną przez Goodyeara oraz nadrzędnym celem działań firmy, jakim jest przyciąganie, motywowanie i zatrzymywanie pracowników o najwyższych kompetencjach. Audyt firm, które starają się o uzyskanie certyfikatu, obejmuje najważniejsze obszary polityki personalnej HR. Goodyear otrzymał szczególnie wysokie noty za strategię zarządzania talentami, zarządzanie jakością pracy, zarządzanie przebiegiem kariery i sukcesją na stanowiskach oraz za program szkoleń i rozwoju.

– Ponowne uzyskanie certyfikatu w kolejnych latach to powód do dumy – powiedziała Emilia Szwaj, HR Biznes Partner na Polskę. – Z mojego punktu widzenia ta ocena potwierdza, że praktyki HR-owe stosowanie w Goodyearze są konkurencyjne w porównaniu do innych wiodących firm. Cenne jest również to, że proces certyfikacji zwraca uwagę na aspekty, w których powinniśmy dalej rozwijać propozycje dla naszych pracowników. Wiemy, że w pewnych obszarach możemy poprawić nasze wyniki, dlatego w sposób ciągły rozwijamy najlepsze praktyki HR.

Instytut, który swoją główną siedzibę ma w Holandii, przyznaje tytuł Top Employers firmom na całym świecie od 1991 roku.  – Optymalne warunki dla pracowników gwarantują możliwość rozwoju osobistego i zawodowego powiedział Dennis Utter, dyrektor ds. globalnego biznesu Top Employers Institute. – Przeprowadzone przez nas kompleksowe badanie wykazało, że Goodyear Europe tworzy wyjątkowe środowisko pracy i oferuje szeroki zakres kreatywnych inicjatyw, od pakietu świadczeń dodatkowych poprzez warunki pracy, po programy zarządzania wydajnością pracy, które są dobrze przemyślane i zgodne z kulturą firmy.

FOT. GOODYEAR Na zdjęciu: Leszek Szafran, dyrektor generalny ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę, oraz Emilia Szwaj, HR Biznes Partner na Polskę, odbierają nagrodę z rąk Roberta Schaefera, członka zarządu Top Employers Institute.