Strona domowa » Gospodarka » Fujitsu Poland otwiera lokalizację w Katowicach

Fujitsu Poland otwiera lokalizację w Katowicach

Fujitsu Poland ogłosiło, że Fujitsu Global Delivery Center (GDC) Poland otwiera nową lokalizację w Katowicach. Siedziba powstanie w KTW I, jednym z najbardziej niepowtarzalnych ze względu na architekturę budynków biurowych na Śląsku. Global Delivery Center Poland jest częścią sieci ośmiu  oddziałów na świecie. Po Łodzi, Katowice są drugą lokalizacją GDC w Polsce. Japońska firma wspiera klientów w ponad 100 krajach.

– Decyzja firmy Fujitsu o wybraniu naszego miasta na miejsce swojej nowej inwestycji jest niezbitym dowodem na to, jak silną marką na mapie inwestycyjnej są Katowice – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że kolejny światowy gigant docenił walory Katowic – miasta, które wraz z całą ponad dwumilionową Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią posiada nie tylko ogromny potencjał inwestycyjny, lecz jest również doskonałym miejscem do życia.

Piotr Jankowski, dyrektor zarządzający Fujitsu Global Delivery Center Poland poinformował, że otwarcie kolejnej lokalizacji Fujitsu na mapie Polski jest efektem świetnej pracy przez ostatnie dziewięć lat pracowników w Łodzi. – Ambitne plany rozwoju Fujitsu wymagają, aby dołączyli do naszego zespołu eksperci z kolejnego miasta – mówi Jankowski. – Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT, pozwoli nam jeszcze bardziej się rozwijać.

W przeciągu kilku kolejnych miesięcy Fujitsu planuje zatrudnić około 200 specjalistów do różnych ról IT. Rekrutacja talentów właśnie się rozpoczęła. Aplikować można m.in. poprzez utworzoną na potrzeby otwarcia centrum stronę www.czasnazdolnyslask.pl.

Firma szuka pracowników, których umiejętności zasilą zespoły czterech linii biznesowych: Research & Development and Business Application Services, Remote Infrastructure Management, Service Desk i Service Management. – Praca w Fujitsu to szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku – globalnie nasz zespół tworzą specjaliści aż 40 narodowości, posługujący się 40 językami – dodaje Piotr Jankowski.

Fujitsu na swoją drugą lokalizację Global Delivery Center Poland wybrało Katowice i .KTW I, pierwszy budynek kompleksu biurowego zaprojektowanego przez śląską pracownię Medusagroup. Doskonała lokalizacja, w samym centrum miasta, tuż obok ikonicznego Spodka, Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego sprawia, że jest to jeden z najbardziej pożądanych projektów biurowych w tej części Polski.

– Niezmiernie cieszy nas, że to właśnie Fujitsu stanie się głównym najemcą pierwszego biurowca wchodzącego w skład kompleksu .KTW – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – Wybór Katowic i naszego obiektu zlokalizowanego w centralnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury potwierdza to, że zarówno nasze miasto w ujęciu metropolitalnym jak i jego oferta komercyjna jest niezmiennie niezwykle atrakcyjna dla firm z całego świata. Jako inwestor od samego początku kładziemy nacisk na wysoką jakość inwestycji, najnowsze rozwiązania techniczne oraz komfort naszych przyszłych najemców w długoterminowej perspektywie. Docenienie tych walorów przez Fujitsu utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy odpowiednią drogą.

Fujitsu będzie największym najemcą pierwszego budynku .KTW. W procesie wynajmu biura doradzali eksperci firmy Colliers International. – Wybór Katowic to potwierdzenie, że rynek śląski sprostał wysokim kryteriom wyboru lokalizacji – mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach. – Jego potencjał w postaci zasobów ludzkich i nowoczesnej powierzchni biurowej koresponduje z potrzebami naszego klienta.

Firma Fujitsu jest wiodącym japońskim producentem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), który oferuje pełen asortyment produktów, technologii, rozwiązań i usług. Ponad 155 000 osób obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Wykorzystuje doświadczenie i moc technologii informacyjno-komunikacyjnych do kształtowania przyszłości społeczeństwa z klientami. Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited (TSE: 6702) to 4,5 biliony jenów (US $40 mld) za rok obrotowy zakończony 31 marca 2017 roku.

Fujitsu promuje ideę Human Centric Intelligent Society, wg której innowacje wynikają z integracji ludzi, informacji i infrastruktury. W regionach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii (EMEIA), pracuje nad tym zespół 28 000 osób, które na co dzień łączą biznes z technologiami, tworząc nową wartość dla naszych klientów i partnerów. Umożliwiamy w ten sposób transformację cyfrową, która zakłada połączenie usług technologicznych opierających się na AI (sztuczna inteligencja), IoT (internet rzeczy) i chmurze, chronionych przez narzędzia cyberbezpieczeństwa.

Fujitsu Global Delivery Centers (GDC) oferują szeroki zakres usług, żeby sprostać wymaganiom swoich klientów. Centra dostarczają cyfrowe usługi, wykorzystując jednocześnie innowacyjne technologie automatyzacji. GDC oferują serwis przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, od Chin, przez Kostarykę, Indie, Malezję, Filipiny, Polskę, Portugalię, po Rosję. Jednym z kluczowych elementów działania centrów jest nieprzerwane wsparcie dla ponad 1,2 mln użytkowników końcowych, reprezentujących 290 klientów. Usługi w ramach GDC są realizowane w ponad 40 językach. Miesięcznie pracownicy GDC odpowiadają na 700 000 zapytań klientów.