Strona domowa » Kuchnia » Festiwal morawskich win

Festiwal morawskich win

W Zdziarze nad Sazawą, na Wysoczynie w kraju południowo-morawskim w Czechach 28 kwietnia br. po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Wina. Wśród wystawców przede wszystkim lokalni producenci z Moraw ale znajdą się także winiarze spoza Czech. Można będzie spróbować trunków z 20 winnic, które starannie wybierano przez cały rok. Skosztować będzie można ponad 150 win, dzięki temu będzie można wybrać te ulubione i poznać dostawcę. Wina można również kupić do domu.

Będzie można także dobrać wina pod ulubione przekąski, bowiem na uczestników festiwalu czekać będą mięsne i serowe przekąski przygotowane przez partnerów organizatorów, restaurację Tisůvka oraz Café u cioci Hany. Będzie także kawa i desery z kawiarni Avengers. Festiwal poprowadzi doświadczony moderator i miłośnik wina Jan Vala, znany nie tylko z programu Wine Wonderland. Akompaniament muzyczny wykona popularny zespół cymbalistów Horácká muzyka. Można również podziwiać występ tańca ludowej grupy Studánka. Miłośnicy Swinga posłuchają chętnie zespołu Bee Band z Jihlavy.

Każdy odwiedzający będzie mógł wypożyczyć szklankę degustacyjną. Opłata za wstęp wynosi 150 koron, kaucja zwrotna za szklankę 50 koron. Każdy odwiedzający otrzymuje broszurę z listą i opisem każdego wystawcy. Degustacja jest płatna za pomocą znaczków z pieczątką zakupionych w kasie biletowej. Jeden znaczek wart jest 6 koron, zaś porcja degustacyjna to średnio od dwóch do czterech znaczków, czyli od 12 do 24 koron.