Strona domowa » Motoryzacja » Czarna błyskawica

Czarna błyskawica

Począwszy od sezonu 2017, zespół Lexus Gazoo Racing wprowadza model RC F GT3 do wyścigów grupy GT3 w Japonii i Stanach Zjednoczonych.Lexus RC F GT3 powstał na bazie wyczynowego coupe RC F, z myślą o rywalizacji w wyścigach popularnej na świecie grupy GT3.

Po trwających od 26 stycznia do 29 stycznia 2017 r. (czasu północnoamerykańskiego) wydarzeniach związanych z debiutem w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona, jednym z trzech światowych klasyków długodystansowych, po dwa samochody Lexusa wezmą udział w tegorocznych wyścigach rozgrywanych w Japonii i w Stanach Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych model ten będzie rywalizować w kategorii GTD mistrzostw serii IMSA WeatherTech SportsCar w ramach wyścigów grupy 3GT, natomiast w Japonii powalczy w klasie GT300 serii SUPER GT w ramach zawodów LMcorsa.

– Dążąc do fascynowania i intrygowania swoich klientów w stopniu przekraczającym ich wyobrażenia, Lexus, ikona luksusowego stylu życia – podejmuje nowe wyzwanie komentuje debiut wyścigowy Lexusa RC F GT3 Tokuo Fukuichi, prezes Lexus International. – Nasza decyzja o wejściu do amatorskiego sportu motorowego pozwoli zarówno udoskonalić nasze wyczynowe modele F, jak i dostarczyć naszym klientom niesamowitych doznań.

Koei Saga, dyrektor naczelny i techniczny Toyota Gazoo Racing Factory cieszy się, że koncern mógł wprowadzić Lexusa RC F GT3 do wyścigów w  kategorii GT3, reprezentującej najwyższy poziom rywalizacji amatorskiej. – Wystawienie czterech samochodów w wyścigach w Stanach Zjednoczonych i Japonii jest zaledwie pierwszym krokiem, ponieważ w przyszłości przekształcimy go w model uwielbiany przez klientów na całym świecie – zapowiada Koei Saga.

Dysponując bazującym na modelu produkcyjnym wyścigowym Lexusem RC F GT3, zespół Lexus Gazoo Racing planuje mocniej zaangażować się w sporty motorowe otwarte dla prywatnych uczestników, by wzmocnić wizerunek marki jako producenta samochodów o wysokich osiągach oraz zaskoczyć i obdarzyć emocjami jeszcze większą rzeszę jej miłośników na całym świecie.