Strona domowa » Motoryzacja » Ciężarówki urodą zapierały dech w piersiach

Ciężarówki urodą zapierały dech w piersiach

Nie lada gratką dla fanów motoryzacji był 12. Qualitium Master Truck Show, który odbył się od 22 do 24 lipca 2016 r na autodromie Delta w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko wśród osób zajmujących się motoryzacją.

Można było uczestniczyć w zachwycających tuningiem pokazach pojazdów, prezentacji najpiękniejszych ciężarówek z całej Europy, których premiera szykowana była na zlot Master Truck, a także obejrzeć unikalne oldtimery, pojazdy specjalne, samochody amerykańskie, samochody specjalistyczne jak pomoce drogowe, wozy pożarne czy kultowe motocykle. To także targi branżowe i nie tylko. Była to najlepsza okazja dla zaprezentowania się i spotkania największej liczby przedsiębiorców w jednym miejscu i w jednym czasie.

Dla miłośników rozrywki były konkursy z nagrodami, dla kierowców możliwość wykazania się umiejętnościami precyzyjnego manewrowania pojazdami, dla siłaczy konkurencje sprawnościowe, w których najważniejsze są mięśnie i zręczność. Atrakcją były również iluminacje świetlne. Tuż po zmroku kierowcy ciężarówek cieszyli oczy zwiedzających efektami jakie dają różnokolorowe lampy ich monstrualnych maszyn. Poszczególne elementy mieniły się dzięki wielobarwnym wiązkom światła padającym również na podziwiających je uczestników imprezy.

Najlepsze stoisko zlotu prszygotował Mercedes, drugie miejsce przyznano marce Iveco a trzecie Qualitium (Chemnaft). W konkurencji Master Mioni Truck pierwsze miejsce zajął Bussing Maciej Myśliński. Nagrodę publiczności zdobyła Scania „Smoczyca” Szewczyk. Nagrodę Master Truck zdobył DAF „Vader” Tom-Tech. Lista nagrodzonych pojazdów jest bardzo długa.