Strona domowa » Gospodarka » British Airways wraca do Krakowa

British Airways wraca do Krakowa

British Airways – największa brytyjska linia lotnicza ogłosiła  otwarcie połączenia Kraków – Londyn Heathrow. Rejsy zostaną zainaugurowane 1 maja 2015 roku i będą realizowane w sezonie letnim w 2015, cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

British Airways operował już z krakowskiego lotniska w latach 1997-2009. – Powrót do Krakowa brytyjskiego przewoźnika to nasz wielki sukces i uwieńczenie długich starań – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Cieszymy się, że w naszej siatce znajdzie się Londyn Heathrow, największe europejskie lotnisko. Nowe połączenie to wzmocnienie naszej oferty dla klienta biznesowego, a także poszerzenie możliwości lotów tranzytowych.

W 2013 roku z połączeń lotniczych pomiędzy Krakowem a Wielką Brytanią skorzystało 950 tysięcy osób, o 12 procent więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejszym celem podróży był Londyn, od lat na czele zestawienia najchętniej wybieranych destynacji. W ubiegłym roku do Londynu poleciało bądź z Londynu wróciło 377 tysięcy pasażerów. Według danych krakowskiego lotniska najwięcej osób podróżuje, by odwiedzić rodzinę (ponad 40 procent), na drugim miejscu są wyjazdy turystyczne (prawie 38 procent). Co dziesiąty pasażer określa swoją podróż jako biznesową. Najliczniejsze grupy podróżnych to menedżerowie i specjaliści z wyższym wykształceniem oraz sprzedawcy i pracownicy sektora usług.

Foto: http://www.krakowairport.pl