Strona domowa » Gospodarka » Będą cztery pasy

Będą cztery pasy

W sierpniu rozpocznie się kolejny etap przebudowy Al. Gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie. Nie dwa a cztery pasy ruchu i nowa nawierzchnia to szybsza podróż i mniejsze korki, co zagwarantuje lepszy komfort jazdy. Na inwestycji zyskają również mieszkańcy głównej arterii miasta, którzy bez większych problemów dotrą do swoich posesji.  Inwestycję o wartości ponad 20 mln zł na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie zrealizuje Skanska. Prace zakończą się w czerwcu 2018 roku.

Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 878. Droga zostanie rozbudowana na długości przeszło 2,3 km, od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta, w kierunku Tyczyna. – W ramach prac wykonamy nową nawierzchnię, zjazdy i system odwodnienia, pojawią się zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne – wyjaśnia Remigiusz Grodzicki, Menadżer Projektu, Oddział Budownictwa Inżynieryjnego Skanska w Rzeszowie. – Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzone przez nas prace mogą stanowić utrudnienie w codziennym dojeździe oraz wyjeździe z posesji zlokalizowanych wzdłuż Al. Sikorskiego.

Mogą również powodować ogólne utrudnienia w ruchu dla kierowców pokonujących tę trasę na co dzień. W związku z powyższym, mając na uwadze wcześniejsze nasze doświadczenie przy II etapie rozbudowy głównej arterii miasta, Skanska zadba o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Każdorazowo, przy wprowadzanych zmianach dotyczących organizacji ruchu, Skanska będzie przekazywać komunikaty o planowanych utrudnieniach. Jednocześnie pracownicy apelują  o szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac.

– Pierwszy etap przebudowy alei Sikorskiego, od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą, wykonano w latach 2007-2008 – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.  – Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem. Drugi etap prac od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą zakończono pod koniec ubiegłego roku. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i oświetlenie. Za ten etap prac także odpowiadała firma Skanska.

Skanska realizuje zarówno duże projekty na drogach krajowych i wojewódzkich, jak i mniejsze kontrakty, ważne dla lokalnych społeczności, w tym m.in. drogi gminne, powiatowe, ulice, place, parkingi, ścieżki rowerowe, miasteczka ruchu drogowego. Na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie rozbudowała aleję Rejtana i al. Cieplińskiego oraz zbudowała most Narutowicza i okrągłą kładkę dla pieszych, wykonała remont drogi krajowej nr 9 na odcinku Tarnowska Wola – Nowa Dęba, północną obwodnicę Rzeszowa, ekrany akustyczne przy drodze krajowej nr  4, przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Łańcut – Kańczuga oraz remonty dróg powiatowych i ulic w całym województwie.