Strona domowa » Gospodarka » Atrakcje regionów na targach

Atrakcje regionów na targach

W Chorzowie od 6 do 8 czerwca odbędzie się druga edycja Targów Atrakcje Regionów. Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki, w tym agroturystyki oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Podczas targów istnieje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej oraz promocji produktu tradycyjnego i lokalnego. Dodatkowo promocja wysokiej jakości żywności regionalnej zachęca konsumentów odwiedzających targi do spożywania produktów żywnościowych wysokiej jakości produkowanych w Polsce.

Targi wspierają turystykę regionalną, aktywizują przedstawicieli pięknych regionów Polski do promocji. Uczestnicy targów przywiązują duża wagę do tego, aby stale podnosić jakość ofert i uzupełniać je o ciekawe dla turysty miejscowe atrakcje takie jak parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym, centra sportowe oraz o miejsca z aktywnym wypoczynkiem (trasy rowerowe, linaparki itp.). Starają się o to by ich oferta była jak najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych regionów, z czego korzysta zarówno turysta jak i cały powiat.

Targi w 2013 r.odwiedziło blisko 40 tysięcy gości. Kolejne edycje również odbywać się będą w samym sercu Śląska, w hali wystawowej „Kapelusz” na terenie Parku Śląskiego (WPKiW w Chorzowie), w sąsiedztwie Wesołego Miasteczka i ZOO. W tym samym miejscu i czasie na terenie Parku odbywać się będzie znana na całą Polskę Wystawa Kwiatów i Ogrodów – wydarzenie o 50-letniej tradycji.

W targach uczestniczyć będą samorządy, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne o regionalnym charakterze, restauracje i producenci produktów spożywczych związanych z kuchnią charakterystyczną dla poszczególnych regionów, muzea, parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym.

IW