Strona domowa » Gospodarka » Asseco wdrożyło nowoczesny system na giełdzie
22.06.2015 Rzeszow , ul. Olchowa 14 . Siedziba Asseco Poland . Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta

Asseco wdrożyło nowoczesny system na giełdzie

Asseco Poland w pierwszym dniu sesyjnym 2018 roku wdrożyło na Giełdzie Papierów Wartościowych system Promak TS. Giełda Papierów Wartościowych przedstawiła klientom innowacyjne rozwiązanie dostępne w formie dedykowanej aplikacji pod nazwą TradeApp oraz w wersji internetowej jako WebTradeApp. Nowy system to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do obsługi handlu instrumentami finansowymi, które spełnia wymogi obowiązującej dyrektywy unijnej MIFID II.  Daje ono inwestorom dostęp do rynków GPW oraz pełną kontrolę transakcji.

System TradeApp pozwala domom maklerskim na szybki dostęp do bieżącej informacji rynkowej oraz zarządzanie zleceniami. W efekcie przekłada się to na wydajną i szybką komunikację z rynkiem oraz sprawne zawieranie transakcji. Nowe rozwiązanie, dzięki możliwości wyboru przez uczestników giełdy sposobu dostępu do systemu transakcyjnego UTP poprzez dedykowaną aplikację lub globalną sieć internetową, umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności w dowolnym miejscu  czasie.

– Asseco od lat tworzy oprogramowanie dla uczestników rynku kapitałowego, ale po raz pierwszy mogliśmy współpracować z Giełdą Papierów Wartościowych – powiedział Artur Trunowicz, dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego, Asseco Poland. – To dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale także cenne doświadczenie. Instytucja tworząca parkiet ma swoją specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę przy realizacji projektu – są to przede wszystkim niezwykle wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa informatycznego stosowanych rozwiązań. Dodatkowo, mieliśmy do czynienia z dużą presją czasu, związaną z wejściem w życie dyrektywy MIFID II. Udane wdrożenie projektu dowodzi, że nawet w okresie wprowadzania istotnych zmian regulacyjnych można skutecznie wdrażać nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz budować dodatkową wartość dla uczestników rynku.

Nowy system władze giełdy uważają za nowoczesny i efektywny – spełnia on wymogi obowiązującej dyrektywy unijnej MIFID II i dorównuje ofercie udostępnianej klientom przez nowoczesne giełdy światowe, takie jak London Stock Exchange. – Od początku 2018 roku, klienci GPW zyskali dostęp do bieżącej informacji rynkowej, zarządzania zleceniami i poziomem ryzyka biura maklerskiego – powiedział Dariusz Kułakowski, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – System TradeApp to świadectwo dążenia warszawskiej Giełdy – lidera w regionie Europy Środkowo -Wschodniej – do technologicznej doskonałości.

System został uruchomiony w pierwszym dniu sesyjnym 2018 roku. Przez najbliższe trzy lata Asseco Poland będzie również odpowiedzialne za dostarczenie usług serwisowych. Asseco Poland jest dostawcą rodziny rozwiązań Promak dedykowanych dla sektora finansowego, które skutecznie wspomagają pracę biur maklerskich, banków, depozytariuszy i inwestorów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Spółka jest także największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW oraz 6. producentem oprogramowania w Europie. Stoi na czele międzynarodowej Grupy Asseco, która działa w 54 krajach i zatrudnia ponad 20 tys. osób.